Polsko-włoska współpraca przy renowacji mieszkania marzeń w centrum Ceseny (zdjęcia / wideo)

Filippo Tisselli, Cinzia Mondelio oraz Marcin Dworzyński ze studia tissellistudioarchitetti podjęli się renowacji mieszkania, w zabytkowym centrum włoskiej Ceseny.

Architekci stworzyli przyjazny, nowoczesny dom, w którym dominują proste linie i materiały wysokiej jakości. Tak się prezentuje na zdjęciach.

Transformacja mieszkania w ścisłym centrum Ceseny we Włoszech zakładała całkowitą reorganizację wnętrza. Postanowiono zachować tylko niezbędne ściany wewnętrzne, tak aby do wnętrza wprowadzić maksymalną ilość naturalnego światła oraz nadać mu współczesny i elegancki charakter. 

Aby odpowiednio wydzielić przestrzeń na kuchnię wraz z jadalnią, pokój dzienny oraz łazienkę dla gości, na pierwszej kondygnacji wyburzono niemal wszystkie ściany działowe. Sypialnię wraz z dedykowaną łazienką oraz garderobę umiejscowiono na drugim poziomie. Pozwoliło to uzyskać więcej prywatności.

We wnętrzach dominuje biel oraz jasne drewno tekowe, którym wykończono podłogę we wszystkich pomieszczeniach. Ta kombinacja kładzie nacisk na jasną i słoneczną aranżację domu, którą uzyskano poprzez montaż dodatkowych przeszkleń i dwóch niezależnych wyjść na taras. Aby umożliwić światłu swobodne penetrowanie mieszkania na ścianach zamontowano złote lustra. 

Architekci z tissellistudioarchitetti zaprojektowali również zintegrowane meble na wymiar, tak aby wykorzystać każdą, nawet najmniejszą część dostępnej przestrzeni. W projekcie wykorzystano niestandardowe rozwiązania, w których meble zintegrowane są z układem przestrzennym głównych stref domowych – kuchni, pokoju dziennego i sypialni.

Zobacz więcej/ zobacz zdjęcia/ źródło: TUTAJ

Post Author: ola