Alessandro Safina – włoski tenor po raz pierwszy w Polsce (wideo)

Niesamowity i jedyny w swoim rodzaju włoski tenor Alessandro Safina już 18 grudnia – tylko w Krakowie – wystąpi w ICE Kraków na wyjątkowym koncercie! Alessandro zrewolucjonizował operę, wplatając w tradycyjne utwory inne gatunki muzyczne, takie jak pop czy rock. Dzięki temu wzbił się na szczyty list przebojów na całym świecie.

Ten niezwykle utalentowany tenor zaprezentuje widzom swoje muzyczne pasje i niezwykle romantyczną duszę. Jego twórczość opiera się na obszernej kolekcji pochłaniających serce utworów. Safina występował z największymi gwiazdami, takimi jak: Andrea Bocelli, Jose Carreras, Elton John, Rod Steward czy Sarah Brightman. W Krakowie widzowie usłyszą światowe przeboje: „Luna”, „Incanto”, „Somewhere Over the Rainbow”, „Memory”, „Le Temps Des Cathedrales”, „Canzone Per Te”, „Besame Mucho”, „Parla Piu Piano” czy „Vincero”.

Alessandro od wczesnego dzieciństwa wykazywał szczególne zainteresowanie oraz talent do muzyki klasycznej. Jego rodzice byli gorliwymi miłośnikami opery i zaszczepili mu tę pasję. W wieku 12 lat zaczął uczęszczać do Akademii Muzycznej, a od 17 roku życia – do słynnego konserwatorium Conservatorio di Musica „Luigi Cherubini” we Florencji. W 1989 roku zdobył pierwszą nagrodę w konkursie poświęconym włoskiej piosenkarce i sopranistce Katii Ricciarelli. Nagroda ta dała początek karierze artysty w świecie opery. W 1990 roku tenor zadebiutował jako w „La Boheme” Giacomo Pucciniego, właśnie obok Katii Ricciarelli. Chociaż całkowicie zakochany w muzyce klasycznej, a szczególnie muzyce legendarnego tenora Enrico Caruso, inspiruje się współczesną muzyką popową, taką jak U2, Genesis, Depeche Mode czy The Clash.

Zwrócił uwagę słynnego włoskiego pianisty i kompozytora Romano Musumarra, z którym zaczął nagrywać. Efektem był debiutancki album Alessandro „Insieme a te”. Płyta jest pełna klasycznych i soulowych dźwięków – Safina nazwał ten gatunek rock-operą. Późniejszy singiel, „Luna” trzymał się na szczycie list przebojów przez 14 tygodni. Artysta wziął również udział w filmie Baza Luhrmanna „Moulin Rouge”, wykonując z Ewanem McGregorem „Your Song” Eltona Johna, a w 2001 roku był jednym z kilku prestiżowych gości (obok Eltona Johna, Cher i Jennifer Lopez) występujących przed królową Elżbietą II z okazji 73. rocznicy Royal Variety Performance. Zaśpiewał wówczas „Music of the Night” Andrew Lloyda Webbera. Po tym sukcesie tenor rozpoczął światowe trasy koncertowe.

 

Czytaj więcej: TUTAJ

Post Author: ola