Finaliści Tubądzin Design Awards w stolicy designu

Pierwsza edycja organizowanego przez Grupę Tubądzin projektu Tubądzin Design Awards zgromadziła aż 2500 uczestników. Nie tylko z kraju, ale również z zagranicy w trwającym równolegle projekcie Tubądzin Design Awards International. Łączna pula nagród przeznaczonych dla architektów i projektantów wyniosła 200 tysięcy złotych, a jednymi z cenniejszych było dziesięć wyjazdów na Salone del Mobile 2017 do skąpanego w słońcu Mediolanu oraz cztery warsztaty w DOROTA KOZIARA STUDIO.

Tubądzin Design Awards był jednym z nielicznych konkursów międzynarodowych dotyczących projektowania wnętrz. Skierowany do projektantów i architektów trwał dziewięć miesięcy, a podzielony był na trzy etapy. Konkursowe zadanie polegało na zgłoszeniu projektu wnętrza z wykorzystaniem produktów firmy Tubądzin w jednej z kategorii: projekt koncepcyjny, projekt zrealizowany/realizowany indywidualny lub inwestycyjny. Równolegle z polską edycją trwała również międzynarodowa – Tubądzin Design Awards International. Nagrodami w projekcie były m.in.: Grand Prix w wysokości 10 tys. złotych, 10 wyjazdów do Mediolanu na Salone del Mobile 2017 i 4 wyjazdy na warsztaty w DOROTA KOZIARA STUDIO w Mediolanie oraz staż w biurze projektowym Villa International Co. w Budapeszcie. Oprócz tego nagrody dla zwycięzców ufundowali partnerzy projektu: ABB, Comforty, Grupa Krotoski–Cichy, PROCAD oraz VIBIA.Salone del Mobile 2017

Laureaci pierwszej edycji projektu TDA odwiedzili w kwietniu Salone Del Mobile 2017 w światowej stolicy designu – Mediolanie. Ta prestiżowa impreza rokrocznie odwiedzana jest przez setki tysięcy gości. W tym roku w ramach SUPERDESIGN Show w Superstudio Piu prezentowana była ekspozycja POLISH DESIGN. Tomorrow is today, której autorką była Dorota Koziara. Jedna z najwybitniejszych polskich designerek przewodniczyła Jury Tubądzin Design Awards. Zwycięzcy projektu oprócz zwiedzenia wystaw i ekspozycji mieli także okazję poznać Dorotę i porozmawiać z nią o światowych trendach z zakresu projektowania. Oprócz tego znaleźli również czas na poznanie miasta i przyjrzenie się takim perełkom architektury jak Katedra Duomo, Galeria Wiktora Emanuela II, czy Zamek Sforzów.

Sukces pierwszej edycji projektu Tubądzin Design Awards utwierdził firmę Tubądzin, że otwieranie nowych możliwości przed architektami i projektantami oraz inspirowanie ich do dalszych działań było trafioną decyzją. Grupa, pragnąc dalej promować rodzimy design i doceniać osoby z branży wnętrzarskiej, przygotowuje kolejną edycję konkursu, który ruszy już niebawem.

źródło/ źródło zdjęcia TUTAJ

Post Author: ola