Roma wicemistrzem Włoch. Pożegnanie Tottiego

AS Roma wicemistrzem Włoch! „Giallorossich” pokonali w ostatniej kolejce sezonu Genoę (3:2) i wyprzedzili SSC Napoli, które z kolei wygrało na wyjeździe z Sampdorią Genua (4:2). Pierwsi zagrają w Lidze Mistrzów, a drudzy będą musieli w lecie walczyć w eliminacjach tych rozgrywek.

Juventus już kilka dni temu zapewnił sobie mistrzostwo Włoch, jednak to ostatnia kolejka sezonu miała przynieść nam odpowiedź na pytanie, kto zajmie miejsce za plecami „Starej Damy” i zapewni sobie bezpośredni awans do Champions League. Kandydatów do zajęcia tej lokaty było dwóch: Roma Wojciecha Szczęsnego oraz Napoli Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego.

Sprawa była prosta. W przypadku wygranej Romy sytuacja w tabeli nie ulegnie zmianie i wicemistrzostwo padnie łupem piłkarzy ze stolicy. Strata punktów przez „Giallorossich” i ewentualna wygrana Napoli

Napoli – z Zielińskim w podstawowym składzie – nie miało większych problemów z wypełnieniem swojej części zadania. Przewaga podopiecznych Maurizio Sarriego od początku starcia z Sampdorią była spora i jeszcze przed przerwą udało się im zdobyć dwa gole. Wynik meczu w 36. minucie otworzył Dries Mertens, a w 42. kolejną bramkę dorzucił Lorenzo Insignie.

Obraz gry nie zmienił się po zmianie stron i kiedy w 49. minucie na 3:0 podwyższył Marek Hamsik, było już pewne, że gościom nic złego w tym meczu stać się już nie może.

Sampdorię było jeszcze stać na odpowiedź w postaci trafienia niezawodnego Fabio Quagliarelli, jednak był to jedynie łabędzi śpiew gospodarzy. Zwycięstwo Napoli przypieczętował Jose Callejon.

Jak spisali się Polacy? Piotr Zieliński przebywał na boisku do 67. minuty, natomiast Arkadiusz Milik nie otrzymał szansy od trenera i poczynania swoich kolegów oglądał z ławki rezerwowych. Występ od deski do deski w barwach Sampdorii zaliczyli Bartosz Bereszyński i Karol Linetty.