Zmarła Carla Fendi – żałoba w świecie mody

Projektantka Carla Fendi zmarła w poniedziałek. Miała 80 lat i chorowała już od jakiegoś czasu. Była Honorowym Prezesem grupy FENDI.

 

RODZINA FENDI

W 1918 roku Adele Casagrande otworzyła swój sklep z futrami i wyrobami skórzanymi, mieszczący się w samym centrum Rzymu. Kiedy wyszła za Edoardo Fendi, swoją firmę zaczęła rozwijać wraz z mężem, a wspólne prowadzenie biznesu szybko zaowocowało kolejnymi sklepami we Włoszech. Obecnie, markę prowadzi Silvia Venturini Fendi, należąca do trzeciego pokolenia tej włoskiej dynastii. Oprócz stałej współpracy z Karlem Lagerfeldem, przy tworzeniu damskich kolekcji dla swojej marki, Silvia jest dyrektor kreatywną w dziedzinie projektowania akcesoriów oraz męskiej garderoby. Do współpracy z Fendi zaprasza często swoją córkę Delfinę Delettrez, która jest projektantką biżuterii.

FENDI – włoski dom mody założony w 1918 roku przez Adele i Edoardo Fendich, znany głównie z produkcji butów, futer, a przede wszystkim torebek. Butiki z jego produktami znajdują się na całym świecie. Obecnie FENDI jest częścią francuskiej grupy Louis Vuitton Moët Hennessy.

Dom mody FENDI powstał w 1918 roku, gdy Adele Casagrande otworzyła sklep z futrami i wyrobami ze skóry w centrum Rzymu na Via del Plebiscito. W roku 1925 Adele wyszła za mąż za Edoardo Fendi i wspólnie postanowili zmienić nazwę na FENDI. Interes prosperował bardzo dobrze i już w 1932 roku otworzono nowy sklep na Via Piave.

W roku 1965 zapieczętowano połączenie Fendich z niemieckim projektantem Karlem Lagerfeldem, który zaprojektował logo FF. W 1966 roku FENDI zaprezentował swoją pierwszą kolekcję futer, zaprojektowaną przez Lagerfelda. Kolekcja osiągnęła natychmiastowy sukces wśród zagranicznych kupców. Dzięki Marvinowi Traubowi, który przedstawił towary w Stanach Zjednoczonych, FENDI ma obecnie ogromny butik na 15 Alei na Manhattanie w Nowym Jorku.

Akcesoria marki można bardzo często dostrzec wśród wielkich gwiazd, a słynne modele torebek cieszą się takim zainteresowaniem, że chętni do ich kupna są wpisani na listę oczekujących nawet do 3 lat.

 

Carla FENDI

 

Pokaz mody Fendi

 

Informacja w języku włoskim o śmierci Carla Fendi

 

 

 

AK

Post Author: ola