Targi mody męskiej we Florencji

 

Co powinieneś wiedzieć o męskim świecie targów Pitti Uomo

Źródło: GQ.com

Jeśli wydawało Ci się, że świat mediów, blogów i fotografii należy do kobiet to jesteś w błędzie. Wystarczy pojechać na Pitti Uomo, targi mody męskiej we Florencji, aby przekonać się, że panowie mają równie bujną wyobraźnię w doborze ubiorze co panie. Mówią na nich peacocks w znaczeniu kolorowych ptaków i nie bez powodu. Zachwycają ubiorem, fryzurą, wyznaczają trendy. Trudno oderwać wzrok od tych panów i ich stylizacji. Walczą o uwagę fotografów, bo każdy z nich ma coś innego do pokazania i każdy chce zaistnieć. Poprzednie edycje i goście specjalni, tacy jak: Jeremy Scott i Moschino czy Hood by Air, sprawili, że event urósł do rangi najważniejszych w branży mody męskiej.

Pitti Uomo z targów branżowych przerodził się w wydarzenie, na którym każdy męski fashionista po prostu musi być. A co organizatorzy przyszykowali dla nas w tym sezonie?

Już od 15 czerwca można będzie podziwiać nigdzie niepublikowane zdjęcia kilku osobowości z branży. „Visions of Fashion” to wystawa poświęcona twórczości fotograficznej Karla Lagerfelda, Erica Pfrundera – Image Director domu mody Chanel oraz Gerharda Steidla, słynnego niemieckiego felietonisty.

15 czerwca mieliśmy okazję zobaczyć prezentację najnowszej kolekcji Comme des Garçons oraz moskiewskiego artysty, Gosha Rubchinskiy’ego. Panowie pokazali kolekcję na sezon wiosna-lato 2017.

Wisienką na torcie był wczorajszy pokaz Rafa Simonsa, byłego dyrektora kreatywnego Dior. Po raz pierwszy zobaczyliśmy projektanta po przerwie w pokazie pod tytułem Florence Calling.

Podczas tych trzech intensywnych dni mogliśmy również podziwiać wyjątkowy zegarek Cartier Drive de Cartier. Francuski producent biżuterii otworzył również drzwi rodzinnego domu właściciela marki dla wszystkich ciekawskich.

Co więcej, Pitti Immagine Uomo wybrał Hiroki Nakamura, założyciel japońskiej marki Visvim.

Nasz zaprzyjaźniony bloger Conrad Sak wybrał ulubione stylizacje minionych dni. Kliknij w zdjęcie, a zostaniesz przeniesiony do świata Rebel in Suit.

 

źródło: TUTAJ

Post Author: ola