Nelli Rokita została rolnikiem w Toskanii [ZDJĘCIA]

Była jedną z najoryginalniejszych postaci polskiej polityki! Szokowała ubiorem, zadziwiała poglądami, rozbawiała porównaniami. Co się dzieje z Nelli Rokitą (60 l.)? Żona niedoszłego premiera zaszyła się we Włoszech. Została rolnikiem i pisze książkę.

 

Najpierw była politykiem PO, potem doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego (?61 l.) do spraw kobiet i posłanką z ramienia PiS.

– Panie premierze, mam wrażenie, i to nie tylko ja mam wrażenie w Polsce, że często pan stoi w rozkroku – to tylko jedna z jej barwnych wypowiedzi (ta skierowana do Donalda Tuska).

Ale kilka lat temu Nelli Rokita zniknęła. Słońce, piękne krajobrazy, winnice – z takich uroków włoskiej Toskanii obecnie korzysta! Żona Jana Rokity (58 l.) odpoczywa we Włoszech, gdzie pisze książkę i uprawia warzywa. – Uwielbiam Włochy, szczególnie Toskanię. Pracuję tu nad książką, która będzie opowiadać o dobrym stylu życia, o diecie bogatej w warzywa, ryby i wodę. A przy okazji uprawiam we Włoszech ogórki, papryczkę i arbuza. Przywiozę je do siebie do Krakowa. A nuż, widelec zakwitną i dadzą owoce! – mówi nam Nelli Rokita. Była posłanka PiS, odkąd pożegnała się z polityką, ma sporo czasu wolnego.

Uwielbia podróżować. Często odwiedza Hiszpanię i Włochy. Co roku bierze udział w pielgrzymce drogą św. Jakuba. A kiedy jest w Polsce, to pracuje nad nowatorską metodą nauczania języka angielskiego. Swoją metodę praktykuje na dzieciach z Domu Dziecka w Odporyszowie. – Jestem tu wolontariuszką. Uczę dzieci języka angielskiego i dobrze mi idzie. Dzieci też dają radę. Na razie mają małą przerwę wakacyjną – śmieje się Nelli Rokita.

Czytaj więcej / zobacz zdjęcia: TUTAJ

Post Author: ola