Bolid studentów z regionu przygotowuje się do wyścigów na europejskich torach

Przed nimi ostatnie przygotowania, potem starty bolidu Politechniki Białostockiej na europejskich torach wyścigowych: we Włoszech, w Czechach i na Węgrzech. Za kilka dni drużyna Cerber Motorsport wyjeżdża na zawody Formula Student, które odbywać się będą na torze Ricardo de’Melegari, Varano we Włoszech.

Fot. Politechnika Białostocka

 

W poprzednim sezonie na tym torze bolid Politechniki Białostockiej zajął 2. miejsce w 3 konkurencjach dynamicznych: Skid Pad, Acceleration, Endurance. Sumarycznie zespół PB uplasował się w klasyfikacji generalnej zawodów na 2. miejscu – to historyczny wynik: najlepszy jaki w zawodach Formula Student osiągnął zespół z Polski.

Formula Student to międzynarodowa seria prestiżowych zawodów organizowana co roku przez organizację SAE International (ang. Society of Automotive Engineers – Stowarzyszenie Inżynierów Motoryzacji funkcjonujące od 1905 roku). Studenci z najlepszych uniwersytetów i politechnik z całego świata projektują, konstruują i budują bolid wyścigowy, aby po odbytej fazie testów, ścigać się na największych i najsłynniejszych torach wyścigowych na świecie.

 

Białostocka drużyna testowała bolid CMS-04 na torze w Białej Podlaskiej. Teraz przygotowujemy się do konkurencji statycznych i szlifujemy nasze auto- z uśmiechem mówi Ewelina Moczulska – studenta Wydziału Mechanicznego pracująca w zespole  Cerber Motorsport. Konkurencje statyczne obejmują: ocenę bolidu ze strony technicznej, prezentację kosztów przed sędziami oraz prezentację biznesową – konkurencję, która nie dotyczy technicznych aspektów auta, a umiejętności jego zaprezentowania, zareklamowania.

 

Czytaj więcej: TUTAJ

Post Author: ola