Formuła 1: Robert Kubica o włos od powrotu

Robert Kubica już niedługo może powrócić do ścigania się na torach Formuły 1. Polak na razie przechodził testy w bolidzie zespołu Renault. Niedługo powinien przejść kolejne i jeśli wypadną pozytywnie – droga do F1 stanie przed nim otworem.

Robert Kubica do Formuły 1 wskoczył przebojem w 2006 roku. Już w swoim trzecim występie, na włoskiej Monzy, znalazł się na podium. Wynik zszedł trochę na drugi plan, bo właśnie po nim swoje odejście z F1 ogłosił 7-krotny mistrz świata, Michael Schumacher. Prawdziwą rewelacją stał się dwa lata później, gdy w barwach BMW-Sauber zaliczył pole position w Bahrajnie, a potem wygrał Grand Prix Kanady.

Kariera Polaka załamała się w lutym 2011 roku, gdy brał udział w koszmarnym wypadku na trasie włoskiego rajdu. Najbardziej ucierpiała prawa ręka, którą – jak niedawno ujawniono – operowano aż 18 razy.

Od tamtej pory Kubica ścigał się w rajdach samochodowych, ale wszystko wskazuje na to, że niedługo będzie mógł powrócić do Formuły 1. Kilka tygodni temu w Walencji Kubica zasiadł w bolidzie po raz pierwszy od sześciu lat. Wykręcał konkurencyjne czasy, pokonał aż 116 okrążeń hiszpańskiego toru. W Anglii był moment, że prowadził bolid prawą ręką, lewą pozdrawiając kibiców.

Potem Polak wziął udział w Festiwalu Prędkości w angielskim Goodwood. To impreza organizowana od 1993 roku. Kibice mieli okazję podziwiać pokazy samochodów i motocykli różnych serii wyścigowych, w tym również bolidów Formuły 1. W Goodwood Robert Kubica zasiadł za sterami Renault E20, czyli maszyny przygotowanej na 2012 rok.

 

Czytaj więcej: TUTAJ

Post Author: ola