Wakacje we Włoszech – gdzie pojechać, ile kosztuje, co zobaczyć

Lato to czas intensywnych podróży i zwiedzania. Istnieje kilka popularnych krajów, do których Polacy chętnie jeżdżą. Na tej liście, poza Chorwacją czy Hiszpanią, wysokie miejsce zajmują Włochy.

 

Co warto zobaczyć?

 

We Włoszech jest wszystko – począwszy od pięknych gór na północy, poprzez liczne zabytkowe miasta, pełne historii, po urokliwe, nadmorskie plaże. Od czego zacząć? Z miast, poza pełnym wspaniałych zabytków Rzymem, warto odwiedzić renesansową Florencję, zaliczyć rejs gondolą w Wenecji czy zwiedzić Limone – malutkie, bajkowe miasteczko. Ciekawą opcją jest też będąca na liście UNESCO Ferrara, z XIV-wiecznym zamkiem Castelle Estense i licznymi muzeami. Nie zapominajmy też o Pizie i słynnej Krzywej Wieży! A na znudzonych zabytkami czekają toskańskie winnice.

Wakacje we Włoszech – góry czy morze?

Dla miłośników górskich klimatów ciekawą destynacją jest rejon Trentino wraz z licznymi trasami rowerowymi. Równie interesujące miejsca to Madonna di Campiglio czy Val Gardena w Dolomitach. Sprzyjają one zarówno letniej aktywności wspinaczkowej, jak i sportom zimowym.

Z nadmorskich regionów na uwagę zasługuje Sardynia i piaszczyste Costa Smeralda z urokliwymi zatoczkami.

Noclegi w Italii

 

Czytaj więcej: TUTAJ

Post Author: ola