10 malowań motocykli inspirowanych barwami państwowymi – jakie byś wybrał?

Przy okazji jednego z naszych tekstów (Patriotyzm i motocykle) wywiązała się interesująca dyskusja na temat używania barw narodowych w motocyklach. Czy to wypada? Czy taki motocykl godnie reprezentuje wartość, jaką dla wielu jest ojczyzna. Nasunęło to pomysł stworzenia kompilacji maszyn nawiązujących do flag różnych państw. Oto one!

Skupiłem się na tym, by zgromadzić możliwie różnorodne marki motocykli i pogrupowałem według państw do których nawiązują. Przeważnie są to państwa z których dany motocykl się wywodzi.

(….)

 

Włochy

Jeśli chodzi o Włochy to mamy tutaj cały wysyp motocykli, których malowanie czerpie z flagi Italii. Zielony, biały i czerwony to bardzo schludny schemat kolorystyczny stale przewijający się wśród największych włoskich producentów: Ducati, Aprilia, MV Agusta. Przykładów nie trzeba szukać daleko. Wystarczy wspomnieć nowość sprzed paru dni:

6. Ducati 1299 Panigale Final Edition

Więcej dowód na to, że Włosi nie boją się afiszować pochodzeniem swoich produktów (a wręcz przeciwnie) dostarcza Aprilia swoim modelem RSV4 FW. Jeden z najmocniejszych motocykli sportowych dostępnych na rynku 

7. Aprilia RSV4 FW

W przypadku Włoszech działa zjawisko znane w marketingu jako efekt kraju pochodzenia. Dziwnym trafem bardziej cenimy szwajcarskie zegarki niż indonezyjskiej, czeskie piwo od ukraińskiego, czy angielska herbatę zamiast hiszpańskiej. W przypadku motocykli przymiotnik „włoski” to synonim mocy, piękna i charakteru. Stąd często pojawia się na nich Tricolor.

 

 

Czytaj więcej: TUTAJ

Post Author: ola