Bolid studentów Politechniki Wrocławskiej wygrywa zawody we Włoszech

O zwycięstwo na torze Riccardo Palettiego we włoskim Varano walczyło od czwartku 49 aut spalinowych i 19 elektrycznych. Początek rywalizacji to konkurencje statyczne. Według jury prezentacja biznesowa przygotowana przez PWR Racing Team była najlepsza, a w konkurencji Design Event (prezentacja konstrukcyjna bolidu) zajęli trzecie miejsce.

W weekend przyszedł czas na bezpośrednią walkę na torze. Rozegrano pięć konkurencji dynamicznych: Acceleration (test przyspieszenia na dystansie 75 metrów), Skid Pad (jazda na czas po torze w kształcie „ósemki”), Autocross (pokonanie na czas jednego okrążenia toru), Endurance (wyścig główny) oraz Efficiency (ocena wydajność pojazdu).

Bolid RT08 studentów PWr okazał się najlepszy w teście przyspieszenia (czas 3,66 sekundy), a z wynikiem 55 sekund został sklasyfikowany na drugim miejscu podczas zmagań na najszybsze pokonanie jednego okrążenia toru. W pozostałych konkurencjach kierowcom PWR Racing Team nie poszło gorzej, bowiem zarówno w Skid Padzie, jak i Endurance także zajęli drugie miejsca.

 

Czytaj więcej: TUTAJ

Post Author: ola