Teodorczyk nadal pod lupą Milanu

AC Milan nie porzucił definitywnie tematu sprowadzenia na San Siro Łukasza Teodorczyka? Taki właśnie scenariusz kreśli serwis „Sky Italia”, który donosi, że polski napastnik cały czas znajduje się w orbicie zainteresowania „Rossonerich”.

O tym, że napastnik Anderlechtu Bruksela znajduje się pod lupą Milanu informowano już kilka miesięcy temu. Po ostatniej ofensywie transferowej klub z Mediolanu, wydawało się, że temat został definitywnie pogrzebany, tym bardziej, że włoscy dziennikarze łączyli z San Siro Andreę Belottiego z Torino.

Sky Italia” donosi jednak, że gdyby Milanowi nie udało się ostatecznie pozyskać bramkostrzelnego napastnika, za którego Torino oczekuje około 100 milionów euro, wtedy wzrok włodarzy klubu może się ponownie skierować na Brukselę.

Przypomnijmy, że Łukasz Teodorczyk ma za sobą najlepszy sezon w swojej piłkarskiej karierze. W lecie 2016 roku został on wypożyczony do Anderlechtu z Dynama Kijów i praktycznie z marszu stał się kluczowych zawodnikiem „Fiołków”, strzelając gola za golem. Znakomita forma Polaka sprawiła, że w stolicy Belgii zdecydowali się na wykupienie napastnika za kwotę 4,5 miliona euro.

Podczas kampanii 2016-17 Teodorczyk wystąpił na wszystkich frontach w 53 spotkaniach, w których strzelił 30 goli i zapisał na swoim koncie 5 asyst. Reprezentant Polski wywalczył tytuł króla strzelców ligi belgijskiej i poprowadził swój Anderlecht to mistrzostwa kraju.

Szefowie Anderlechtu oczekują za swojego snajpera kwoty rzędu około 20 milionów euro.

 

 

Czytaj więcej: TUTAJ

Post Author: ola