Polsko-włoską mieszankę przebojów przygotowali aktorzy Teatru Osterwy na koncert poświęcony darczyńcom katedry gorzowskiej (zdjęcia)

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. dwa miesiące po wybuchu pożaru w zabytkowej wieży kościoła zorganizował koncert poświęcony darczyńcom Gorzowskiej Katedry.

W piątkowy wieczór wspólnie bawiliśmy się przy polskich i włoskich przebojach w wykonaniu gorzowskich aktorów. Gościem specjalnym programu był Władysław Grzywna.

Gorzowska Katedra jest uznawana za symbol naszego miasta i zarazem najcenniejszy zabytek. Pierwsza wzmianka o jej istnieniu pochodzi z 1297 r., natomiast część wieży, w której wybuchł pożar powstała w XVII w.

W akcję gaszenia pożaru zaangażowanych było około kilkudziesięciu zastępów Straży Pożarnej z woj. lubuskiego i ościennych regionów.

Koncertem na Scenie Letniej chcieliśmy w szczególny sposób podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc na rzecz katedry. Zarówno służbom mundurowym, którzy z narażeniem życia walczyli z żywiołem, jak i tym, którzy wsparli bądź mają zamiar wesprzeć finansowo inicjatywę odbudowy zniszczonej podczas pożaru katedry.

Zobacz zdjęcia / czytaj więcej: TUTAJ

——-

Polsko-włoską mieszankę przebojów przygotowali aktorzy Teatru Osterwy na koncert poświęcony darczyńcom katedry gorzowskiej. Koncert odbył się na Scenie Letniej równo dwa miesiące po pożarze wieży katedralnej i dramatycznej akcji ratunkowej.

 

Jan Tomaszewicz, dyr. Teatru Osterwy przypomniał, że tego pamiętnego 1 lipca zespół właśnie przygotowywał się do wieczornego spektaklu pod katedrą, w ramach Dni Gorzowa…

Czytaj więcej: TUTAJ


Post Author: ola