Kulinarne podróże po Jaworznie – NikoSantonio Pizzeria – Trattoria

Kuchnie innych nacji cieszą się wielką popularnością. Niczym grzyby po deszczu wyrastają restauracje chińskie, tajskie, włoskie, greckie. Zapraszamy w ekscytującą kulinarną podróż po Jaworznie.

Kuchnia włoska w NikoSantonio Pizzeria- Trattoria

Po oryginalnej włoskiej kuchni serwowanej w NikoSantonio Pizzeria – Trattoria oprowadza Joanna Borońska, manager Pizzerii. – Podróżując po Europie, smakowaliśmy różnych kuchni, jednak po powrocie do domu zawsze tęskniliśmy za jedną – włoską. Proste, czyste smaki, zapach słońca, wiatru i morza, rozgrzane, gwarne włoskie uliczki…to właśnie postanowiliśmy przenieść ze słonecznej Italii na nasze podwórko. Zarówno w jedzeniu, jak i w wystroju pizzerii.

Założenie było proste, tak jak prosta i prawdziwa jest kuchnia włoska – tylko oryginalne włoskie produkty, żadnych zamienników i półproduktów. Nawiązaliśmy współpracę z włoskimi dostawcami. Naszą firmę tworzą również osoby z nami pracujące, ich umiejętności i zaangażowanie przyczyniają się do rozwoju działalności.

Najczęściej wybierane przez klientów produkty to pizza, pasta i sałaty. Pizza – danie proste, a jednocześnie wymagające. Nasi kucharze dysponują wieloletnią wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie, nieustannie również podnoszą swoje kwalifikacje. Podstawę pizzy stanowi oczywiście ciasto sporządzane według włoskiego przepisu z mąki pszennej – typ 00, sos z pomidorów pelati oraz prawdziwa włoska mozzarella.
Do posiłków oferujemy szeroki wybór włoskich win. Na uwagę zasługuje Fragolino Rosso – czerwone wino musujące aromatyzowane poziomkami. Cieszące się uznaniem szczególnie wśród pań.

Przygotowujemy również potrawy sezonowe, w sezonie jesiennym królować będzie dynia. Już teraz można spróbować kremu z dyni oraz pizzy z dynią i rozmarynem.
Zapraszamy do NikoSantonio, u nas możecie Państwo tak jak Włosi celebrować wieczorny posiłek. Rozpocznijcie go od zebrania rodziny, dzieci lub grupy przyjaciół, bo wtedy włoskie jedzenie smakuje najlepiej. Na początek przystawki np.: Caprese di Bufala, Prosciutto con Melone, Carpacio Bresaola, Grissini. Jako apertif – Aperol o pięknym jasnoczerwonym kolorze. Potem do wyboru pasty, pizze, sałaty, dania główne w połączeniu z kieliszkiem wina lub wody mineralnej. Najlepszym zakończeniem kolacji będzie deser oraz kieliszek likieru Limoncello.
Więc jak mawiają Włosi – alla salute di tutti – na zdrowie wszystkim!
NikoSantonio Pizzeria- Trattoria ul. Piekarska 2 Jaworzno 32 752 89 89 www.nikosantonio.pl

Specjały kuchni włoskiej

Czytaj więcej: TUTAJ

Post Author: ola