5 regionów, które musisz zobaczyć, będąc na wycieczce we Włoszech

Włochy są miejscem szczególnie atrakcyjnym, o którym często marzą Polacy. Piękne widoki, olśniewające plaże, niesamowite kluby nocne, nieskalana przyroda oraz uwielbiana na całym świecie kuchnia – to tylko namiastka tego, co można znaleźć na miejscu. Poznajcie najbardziej atrakcyjne zakątki Włoch.

Rzym

W stolicy Italii starożytne ruiny dawnego imperium oraz wczesnochrześcijańskie miejsca kultu sąsiadują z renesansowymi pałacykami i barokowymi fontannami.  Większość miejsc i obiektów, z których Włochy są znane na świecie, koncentruje się właśnie tutaj. Obowiązkiem dla każdego turysty będzie oczywiście odwiedzenie Koloseum, Bazyliki Świętego Piotra, Panteonu, Fontanny di Trevi i Watykanu. Wiele uroku można odkryć również w przemierzaniu wąskich, wybrukowanych uliczek oraz małych rodzinnych restauracji, oferujących tradycyjne smaki Południa.

Wenecja

Wenecja jest określana jako jedno z najbardziej romantycznych miast na świecie. Łatwo to zrozumieć, spacerując po jej licznych wąskich kamiennych uliczkach i kanałach. Położona na weneckiej lagunie jest miastem wyspiarskim, które składa się z setek pojedynczych wysp połączonych ze sobą siecią kanałów i mostów. Centralny Wielki Kanał jest wspaniałym miejscem, kojarzonym z gondolami i wyjątkowymi budowlami. Ponadto, Plac Świętego Marka – wraz z okazałą katedrą, ogromną dzwonnicą i stadami gołębi – jest absolutnie koniecznym punktem do zwiedzenia. Kompleksową usługę turystycznego wyjazdu do Włoch oferuje biuro podróży http://dreamtours.pl/.

Florencja

Florencja to kolebka renesansu i jedno z największych perełek w Europie. Odnajdą się tu wszyscy miłośnicy sztuki, którzy chcą na własne oczy zobaczyć dzieła mistrzów, takie jak freski Giotta, Dawida Michała Anioła, płótna Botticellego, Leonarda da Vinci i wiele innych wspaniałych w Galerii Uffizi. Florencja to także miasto pełne życia, uliczek pełnych restauracji i nowoczesnych klubów.

Bolonia

Bolonia jest jednym z największych miast we Włoszech i zarazem stolicą regionu Emilia-Romagna. Znana jest jako miasto wież z racji mnóstwa wysokich budynków o historycznym znaczeniu. Dwie z tych imponujących konstrukcji od razu rzucają się w oczy: wysoka na 97 metrów wieża Asinellego i jej młodszy, 47-metrowy brat – Garisenda. Obydwie pochylają się niebezpiecznie ku sobie i są znanym punktem orientacyjnym w Bolonii.

Czytaj również:  Polska coraz bardziej innowacyjna. Dużo do nadrobienia jest jeszcze w obszarze badań i rozwoju oraz finansowania start-upów

Sardynia

Jeśli szukamy odpoczynku bez hałasu i stresu, możemy skusić się na spokój tej włoskiej wyspy. Sardynia ma jedne z najbardziej uwodzicielskich plaż Morza Śródziemnego, w pobliżu kilku wspaniałych restauracji i przyjemnych barów. Costa Smeralda to maleńki pas wybrzeża pełen elitarnych hoteli, pięciogwiazdkowych plaża i ekskluzywnych sklepów. Podczas zwiedzanie archipelagu Maddalena i jego „siedmiu sióstr”, możemy żeglować wzdłuż wybrzeża Parku Narodowego Maddalena, idealnym także dla miłośników nurkowania.

 

czytaj więcej: TUTAJ

Post Author: ola