Sprzedawała polskie kobiety włoskiej mafii. 3,5 roku więzienia dla Haliny G.

Na trzy i pół roku więzienia skazał Sąd Okręgowy Halinę G., oskarżoną o udział w międzynarodowej grupie przestępczej handlującej kobietami. Trafiały one do włoskich klubów nocnych, gdzie miały świadczyć usługi seksualne.

Według prokuratury, G. werbowała kobiety, oferując im pracę kelnerek i hostess we Włoszech – zamieszczała ogłoszenia i kontaktowała się z nimi. Sąd uznał, że wprowadzała ich przy tym w błąd co do charakteru pracy oraz sposobu wynagradzania za nią. Na miejscu okazywało się, że były zmuszane do świadczenia usług seksualnych lub zachowania poniżającego ich godność. Z pracy zwerbowanych kobiet G. uczyniła sobie stałe źródło dochodu.

Wyrok nieprawomocny

Sąd uznał G. za winną zarówno udziału w grupie przestępczej, jak i handlu kobietami. Od części zarzutów, dotyczących niektórych kobiet, oskarżona została jednak uniewinniona. Jak wskazała przewodnicząca składu orzekającego sędzia Justyna Kowalska, niektóre kobiety zdawały sobie sprawę z tego, jaki będzie charakter ich pracy, nie były wprowadzane w błąd. Część akceptowała sposób ich traktowania w klubach i wyjeżdżała kilka razy do Włoch. Niektóre twierdziły, że nie były ofiarami ani nawet świadkami zachowań seksualnych.

Czytaj więcej: TUTAJ

Post Author: ola