Delegacja Dolnego Śląska z misją gospodarczą w Rzymie

Władze województwa dolnośląskiego przebywają z misją gospodarczą we Włoszech. Liczą, że spotkania z włoskimi izbami gospodarczymi będą kolejnym krokiem do poszerzenia wzajemnych relacji gospodarczych i bardziej intensywnej wymiany handlowej.

W planie misji do Włoch jest m.in. prezentacja potencjału ekonomicznego naszego regionu podczas forum gospodarczego, a także spotkanie networkingowe w ogrodach Ambasady Rzeczypospolitej w Rzymie. Ponadto odbędą się rozmowy z włoskimi izbami gospodarczymi – Confcommercio tj. Włoską Generalną Konfederacją Przedsiębiorstw, Działalności Zawodowej i Pracy Autonomicznej będącą największą reprezentacją firm we Włoszech, skupiającą ponad 700 tys. podmiotów, a także Powszechną Konfederacją Przemysłu Włoskiego Confindustria, obejmującą branże wytwórczą, budowlaną, energetyczną, transportową, nowe technologie, turystykę i usługi. W jej skład wchodzi ponad sto lokalnych stowarzyszeń pracodawców zrzeszonych w 18 regionalnych oddziałach, ponad sto stowarzyszeń branżowych i 25 krajowych.

– Liczymy, że te spotkania będą kolejnym krokiem do poszerzenia wzajemnych relacji gospodarczych i bardziej intensywnej wymiany handlowej, zwłaszcza jeśli chodzi o nasz eksport. Mamy sobie wiele do zaoferowania ale polska marka jeszcze nie jest wystarczająco rozpoznawalna we Włoszech i nad tym musimy intensywnie pracować – podkreśla marszałek Cezary Przybylski.

Czytaj więcej: TUTAJ

 

Post Author: ola