Juventus szuka zmiennika dla Szczęsnego

Juventus Turyn rozgląda się za sprowadzeniem nowego bramkarza, który w przyszłym sezonie byłby zmiennikiem Wojciecha Szczęsnego.

 

W dzisiejszym wydaniu „La Gazzetta dello Sport” poinformowano, że Juventus rozważa sprowadzenie m.in. Antonio Mirante. Blisko 35-letni bramkarz jest wychowankiem Juventusu, więc powinien zgodzić się na powrót do Turynu, jeżeli zaakceptuje fakt, iż rzadko będzie pojawiał się na boisku.
 
Mirante był wypożyczany z Juventusu do Crotone, Sieny i Sampdorii Genua, która w 2008 roku go wykupiła. Następnie powoływany niegdyś do reprezentacji Włoch bramkarz występował w Parmie, a od trzech lat jest zawodnikiem Bolognii.
 
Juventusowi zależy, aby zmiennikiem Wojciecha Szczęsnego, który ma być pierwszym bramkarzem po zakończeniu kariery Gianluigiego Buffona, został doświadczony zawodnik. Dlatego oprócz Mirante „Stara Dama” rozważa także pozyskanie 35-letniego Federico Marchettiego z Lazio Rzym oraz 31-letniego Andreę Consiglego z Sassuolo. Alternatywą jest także pozostawienie w zespole Emila Audero. 21-latek obecnie jest wypożyczony do Venezii, z którą jest bliski awansu do Serie A. Turyńczycy muszą jednak rozważyć czy nie lepiej będzie go ponownie wypożyczyć, aby mógł regularnie występować w meczach ligowych.
 
Czytaj więcej: TUTAJ

Post Author: ola