Od 100 do 150 euro za dobre stopnie. Włosi podzieleni ws. nagród pieniężnych dla najlepszych uczniów

Nagrody w wysokości od 100 do 150 euro otrzymają pod koniec roku szkolnego najlepsi uczniowie technikum w Arezzo, w Toskanii. Pomysł nagradzania za dobre oceny i wysoki stopień z zachowania wywołał we Włoszech dyskusję i ma zwolenników.

 
 

To jedna z pierwszych szkół w kraju, która płaci za dobre stopnie – podkreślają ormując o inicjatywie dyrekcji technikum o profilu budowlanym i ekonomicznym.

Na mocy decyzji dyrekcji aby wraz ze świadectwem otrzymać czek trzeba mieć średnią ocen co najmniej 7,5 w 10-stopniowej skali i „dziewiątkę” z zachowania. W tym roku przyznaną po raz pierwszy nagrodę otrzyma kilkudziesięciu uczniów spośród 930.

Nie nazwałabym tego stypendium. To sposób na to, by zachęcić młodzież, zmotywować ją do nauki i krzewić właściwe zachowanie w klasie – wyjaśniła dyrektor Silvana Valentini, cytowana przez dziennik „La Repubblica”.

W przeciwieństwie do stypendiów, których liczba jest z góry ustalona, w przypadku nagród finansowych nie ma takich ograniczeń. Dyrektor wyraziła nadzieję, że w przyszłym roku będzie mogła przyznać ich więcej niż obecnie.

Naszym celem jest podniesienie poziomu przygotowania uczniów – zaznaczyła.

 

Czytaj więcej: TUTAJ

Post Author: ola