Włosi czekają na serial „Imię róży” z gwiazdorską obsadą

Ogromne zainteresowanie towarzyszy we Włoszech zdjęciom do serialu według powieści „Imię róży” Umberto Eco. Serial z gwiazdorską obsadą, złożony z ośmiu 50-minutowych odcinków zostanie wyemitowany zimą przyszłego roku w telewizji RAI.

 

Ekranizację najsłynniejszej powieści zmarłego przed dwoma laty pisarza reżyseruje Giacomo Battiato. W obsadzie jest popularny i nagradzany we Włoszech Piotr Adamczyk, który u tego reżysera zagrał Jana Pawła II w dwóch filmach : „Karol. Człowiek, który został papieżem” i „Karol. Papież, który pozostał człowiekiem”.

W kryminalnej historii, rozgrywającej się w XIV wieku we włoskim opactwie zakonnika- detektywa Wilhelma z Baskerville gra John Turturro. W postać bezwzględnego inkwizytora Bernarda Gui wciela się Rupert Everett. Grają też między innymi znany z głośnego filmu „Życie na podsłuchu” niemiecki aktor Sebastian Koch, jego 19-letni rodak Damien Hardung oraz Włosi: Fabrizio Bentivoglio, Greta Scarano, Stefano Fresi, Alessio Boni.

„Nareszcie także Włochy otwierają się na międzynarodowy rynek produkując serial z tak wielkim rozmachem”- powiedział agencji Ansa producent Matteo Levi.

Serial kręcony jest po angielsku. Zostanie też wyemitowany w innych krajach. Jego budżet to 26 milionów euro.

Zdjęcia, zaplanowane na 21 tygodni dobiegają końca. Potrwają jeszcze około miesiąca. Plan urządzono najpierw w rzymskim miasteczku filmowym Cinecitta, a następnie ekipa przeniosła się do Perugii.

„Serial będzie dość wierny powieści”- podkreślił producent. Ujawnił, że rozwinięto niektóre wątki, które u Eco zostały tylko zaakcentowane.

Czytaj więcej: TUTAJ

Post Author: ola