Citroën wciąż dynamicznie rośnie we Włoszech

Aż 21-procentowy wzrost sprzedaży zanotował Citroën we Włoszech w ciągu pierwszych czterech miesięcy br. Tym samym francuska marka wykroiła dla siebie 5-procentowy udział we włoskim rynku nowych aut.

 

W ciągu czterech miesięcy Citroën zanotował ponad 40.000 rejestracji nowych aut we Włoszech. Wchodzą w to zarówno samochody osobowe, jak i lekkie pojazdy dostawcze. Znaczący wpływ na takie rezultaty miał model C3. Tylko w tym roku zarejestrowano w Italii ponad 17.600 egzemplarzy tego wdzięcznego autka. C3 jest trzecim najchętniej kupowanym modelem w swoim segmencie.

Również C3 Aircross przyczynia się do poprawy wyników sprzedaży francuskiej marki we Włoszech. Od stycznia do kwietnia włącznie na terenie Włoch zarejestrowano ponad 6.400 egzemplarzy tego atrakcyjnego miejskiego SUV-a.

Bardzo dobrze przyjęty został także Nowy C4 Cactus. Włoski oddział Citroëna nie podał wprawdzie konkretnych liczb, ale informuje, że to auto zajmuje trzecią pozycję wśród samochodów kompaktowych w kanale dystrybucji do klientów prywatnych.

Czytaj więcej TUTAJ

Post Author: ola