Gościem tegorocznej „Nocy z Designem” będzie Dorota Koziara – jedna z czołowych polskich projektantek

 

 Gościem tegorocznej Nocy z Designem będzie Dorota Koziara – jedna z czołowych polskich projektantek. Wspaniały designer i piękna kobieta. Przez 10 lat współpracowała z Alessandro Mendinim, mistrzem i guru współczesnego designu.

Realizowała projekty dla takich marek jak: Alessi, Swatch, Bisazza, Philips, Fiat, Svarowski czy Hermes. W tym roku oczarowała Mediolan wystawą Polish Design a u nas zaprezentuje swoje najnowsze projekty. Zdjęcie:  Tubądzin Group.

– – –

Już 22. czerwca we Wrocławiu, w Galerii Wnętrz Domar – 9. Noc z Designem

Idea główna przyświecająca tej edycji to: „Zwolnij” czyli parafrazując, zatrzymaj się, popatrz, doznaj, odczuj, zacznij żyć nie w biegu i pośpiechu ale w zgodzie z własnym rytmem, oczekiwaniami i potrzebami.

Podkreślamy slow life, ekologię, życie zrównoważone, mądre korzystanie z dóbr naturalnych, radości wynikającej z obcowania z dobrze zaprojektowanymi produktami.

Pokazujemy naturalność rozumianą nie tylko jako wykorzystanie tworzywa, ale i ułatwianie i uprzyjemnianie człowiekowi życia. To ma być Noc z Designem, w którym centralnym punktem jest człowiek a nie przedmiot.

Podczas tej edycji planujemy „przystanki” podkreślające jakie wartości mogą i powinny być istotne, tworzymy swoisty przewodnik dobrego wnętrza ale także życia, w którym spoiwem jest mądry dizajn.

Zapraszamy znanych projektantów – Dorotę Koziarę, Tomasza Rygalika, Oskara Ziętę aby opowiedzieli o idei slow w dizajnie poprzez swoje projekty i produkty, przygotowujemy kolejną wystawę Marek Dolnośląskich, zaprezentujemy Dobry Tydzień Projektanta, prace studentów Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, warsztaty z blogerkami Pani to Potrafi i oczywiście tematyczne wystawy Najemców.

źródło: https://www.facebook.com/events/1380910501997429/?acontext=%7B%22ref%22%3A%223%22%2C%22ref_newsfeed_story_type%22%3A%22regular%22%2C%22feed_story_type%22%3A%2217%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D

Post Author: ola