Włochy: Zatrzymano gang przemytników imigrantów

Włoska policja i Gwardia Finansowa rozbiły szajkę przemytników imigrantów z Tunezji na Sycylię. Istnieją podejrzenia, że włosko-tunezyjski gang, którego 15 członków aresztowano we wtorek, nowoczesnymi pontonami przerzucał do Europy także dżihadystów.

 
Włoskie media podkreślają, że szajka organizowała niemal luksusowe rejsy z Tunezji do Marsali na Sycylii na pokładzie najnowocześniejszych i szybkich pontonów. Przeprawa trwała trzy i pół godziny, a za podróż trzeba było zapłacić 2-3 tys. euro. Jak zauważają media, była to oferta skierowana do osób wyselekcjonowanych.

„Giornale di Sicilia” podkreśla, że gang świadczył usługi „morskiej taksówki”. W ciągu tygodnia organizował średnio dwa rejsy.

Według śledczych cytowanych w mediach, tą drogą mogli też być przerzucani dżihadyści lub ich pomocnicy, zmierzający na północ Europy. Taki wniosek wyciągnięto na podstawie podsłuchanej rozmowy telefonicznej jednego z klientów gangu, który powiedział: „Mam nadzieję, że dotrę do Włoch, i że nie odeślą mnie za terroryzm”.

Aresztowanym postawiono zarzuty udziału w grupie przestępczej i organizację nielegalnej imigracji.

W ramach operacji pod kryptonimem „Scorpion Fish” skonfiskowano dwa pontony używane przez przemytników. Dochodzenie prowadzone przez prokuraturę w Palermo ma na celu ustalenie tożsamości klientów gangu, wśród których mogły być osoby powiązane z międzynarodowym terroryzmem.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-imigranci-z-afryki/informacje/news-wlochy-zatrzymano-gang-przemytnikow-imigrantow,nId,2402717#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 
 

Post Author: ola