Sondaż potwierdza bezgraniczną miłość Włochów do makaronu

99 proc. Włochów je makaron – to wyniki badań sondażowych, które potwierdzają ogrom ich miłości do tej potrawy. Prawie połowa ( 46 proc.) mieszkańców Włoch uważa makaron za swoje ulubione danie, które może jeść codziennie.

 

Temu uwielbieniu przyjrzał się rzymski Instytut Badań Rynkowych Doxa na zlecenie producentów makaronu. Rezultaty potwierdzają praktykę codziennego życia. Jest bardzo wielu Włochów, którzy jedzą makaron nawet dwa razy dziennie: na obiad i na kolację. Nie widzą w tym nic nadzwyczajnego, bo rozmaitość gatunków i dodatków w postaci sosów jest tak duża, że są to zawsze zupełnie inne dania.

Wystarczy przypomnieć, że są potrawy z makaronu jajecznego, z mąki orkiszowej albo razowej, bardzo różniące się od siebie; nie mówiąc już o ok. 200 znanych kształtach klusek.

Przekonują się o tym także zagraniczni turyści w hotelowych restauracjach, gdzie różne „pasty” serwowane są często dwa razy dziennie.

W ankiecie konsumenci wskazali, że przy wyborze klusek kierują się przede wszystkim smakiem, a także tym, by nie rozlatywały się, kiedy obracane są w garnku czy durszlaku.

Włosi, jak wynika z sondażu, bardzo troszczą się o to, by kupowany przez nich makaron był całkowicie krajowej produkcji i pochodził z najlepszych gatunków mąki.

 

czytaj więcej: tutaj

 

Post Author: ola