Euro U-21: Włosi lepsi od Duńczyków. Piękny gol Pellegriniego

Mecz Dania – Włochy zamknął rywalizację w pierwszej kolejce fazy grupowej Euro U-21. Górą ze starcia dwóch ekip, których największym atutem jest solidna defensywa, wyszli Włosi, którzy sięgnęli po trzy punkty po pięknym golu Pellegriniego oraz trafieniu Petagny z końcówki meczu!

 

Dania i Włochy to dwie z trzech reprezentacji, które w eliminacjach do Euro 2017 straciły najmniej goli. W dziesięciu spotkaniach piłkarze z Półwyspów Skandynawskiego i Apenińskiego tylko trzy razy pozwalali trafiać do własnej siatki. Obrońcy obu zespołów są przy tym bardzo skuteczni, potwierdzając swoje inklinacje do gry ofensywnej golami m. in. w Serie A. Włosi mają przy tym w bramce Gianluigiego Donnarummę, więc Duńczycy by trafić do ich siatki musieli rozgryźc bardzo twardy orzech.

W pierwszej połowie włoski bramkarz setnie nudził się między słupkami, a z jego perspektywy najciekawsza sytuacja miała miejsce w 33. minucie, gdy jego bramka została obrzucona fałszywymi banknotami. Duńczycy byli znakomicie neutralizowani przez włoskich pomocników i obrońców i nie mogli stworzyć żadnego zagrożenia na połowie Włochów. Ci z kolei nagroźniej atakowali prawą flanką, gdzie bardzo aktywny był Conti. Do przerwy żadna bramka jednak nie padła, a mecz bardziej przypominał partię szachów niż starcie na wielkiej imprezie.

 

Dlatego początek drugiej części gry zwiastował dużo większe emocje. Zaczęło się bowiem od fantastycznego gola Lorenzo Pellegriniego, który wykorzystał złe wybicie piłki przez Duńczyków i genialną przewrotką pokonał wysuniętego Hojbjerga. Stracona bramka podziałała pozytywnie na reprezentantów Danii, którzy ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków – akcje gospodarzy były jednak chaotyczne i brakowało w nich ostatniego podania.

 

Czytaj więcej: tutaj

Post Author: ola