„Skorupski gotowy na grę w Napoli”

Kolejne komplementy spływają na Łukasza Skorupskiego. Reprezentant Polski może zostać bramkarzem Napoli, a tymczasem chwali go były trener Empoli.

 

Giovanni Martusciello rok temu zastąpił na stanowisku trenera Empoli Marco Giampaolo. Drużyna z Toskanii w tym sezonie spadła jednak z Serie A, a Martusciello został zwolniony. Trener dobrze jednak zapamiętał polskiego bramkarza. – Jestem całkowicie przekonany, że Łukasz poradziłby sobie w Napoli. To już jest piłkarz gotowy na taki zespół – powiedział szkoleniowiec.
 
Skorupski, choć jego drużyna spadła, był wyróżniającą się postacią w lidze. Gdyby nie jego interwencje, to Empoli straciłoby szansę utrzymania na kilka kolejek przed końcem sezonu. Tymczasem jeszcze przed ostatnim meczem Empoli było ponad strefą spadkową. W 38. kolejce Skorupski jednak nie wystąpił, ze względu na żałobę po śmierci ojca, Empoli zaś przegrało i zostało wyprzedzone przez Crotone.
 
Polski bramkarz spędził w Empoli dwa ostatnie sezony, podczas których był wypożyczony z AS Roma. Teraz wrócił do Rzymu, ale pozyskanie go rozpatruje Napoli. Trzecia drużyna zakończonego może stracić Jose Reinę, który popełnił wiosną kilka błędów, a jest drogi w utrzymaniu. Jeśli Hiszpan opuści Neapol, to jego następcą ma zostać właśnie Skorupski.
 
Czytaj więcej/ źródło: tutaj

 

Post Author: ola