Tazzari – tani samochód elektryczny rodem z Włoch

Tazzari EV to w pełni elektryczny, mały, cichy i ekologiczny samochód, który idealnie sprawdza się w przestrzeni miejskiej. Produkowany we włoskim mieście Imola – łączy niezwykłe parametry z włoskim designem.

 

 

Marek Głowacki (http://www.tazzari-zero.com.pl/), wyłączny importer samochodów Tazzari, opowiada o Tazzari Zero, włoskim samochodzie z napędem elektrycznym. Sam samochód kosztuje około 80 tys. złotych, co czyni go jednym z tańszych samochodów elektrycznych.

 

Elektryczny napęd, 100% recyklowalna aluminiowa karoseria sprawia, że Tazzari to wyjątkowo ekologiczny samochód, który może być doładowywany nawet z paneli fotowoltaicznych. Dwuosobowy, niewielki (288 x 156 x 142,5 cm) świetnie sprawdzi się na każdym zatłoczonym parkingu, a dzięki 4 trybom pracy silnika mamy możliwość dopasowania trybu jazdy do przepisów i kontrolowania maksymalnej prędkości.

Ładowanie prądem jest tańsze od tankowania paliwa, a przy ładowaniu za pomocą paneli fotowoltaicznych – nawet całkowicie darmowe. Nadwozie z ultralekkiego tworzywa sztucznego pokrywa aluminiowy szkielet, co pozwala na dużą oszczędność zużycia prądu w czasie jazdy oraz sprawia, że pojazd jest całkowicie nierdzewny. W trybie Eco – jest w stanie pokonać nawet do 200km, a jego litowe akumulatory zapewniają nawet do 2000 ładowań.

Pasjonaci pięknych samochodów docenią nowoczesny design, sportowe koła, a w czasie jazdy – przyśpieszenie do 50km/h w 5 sekund, tylni napęd oraz maksymalny moment obrotowy 150 Nm dostępny natychmiast po naciśnięciu pedału gazu.

 

 

Czytaj więcej / zobacz wideo: tutaj

Post Author: ola