Dorota Koziara zaprasza na Noc z Designem (wywiad audio)

20 wystawców, 14 ekspozycji, 9 warsztatów, w tym prezentacje gwiazd designu światowego formatu – 22 czerwca, we Wrocławiu, podczas 9. edycji Nocy z Designem przekonamy się jak wzornictwo wpływa na naszą codzienność. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

Gościem specjalnym tegorocznej edycji jest Dorota Koziara, która przedstawi między innymi multimedialną relację z tegorocznej wystawy, której była Art. Dyrektorem – Polish Design Tomorrow is Today, prezentującej wydziały projektowania polskich państwowych uczelni artystycznych podczas międzynarodowych targów meblowych Salone del Mobile w Mediolanie.

Dorota Koziara dziś odwiedziła nasze studia i opowiedziała o tym co nas czeka: źródło – materiał AUDIO

Hasło tegorocznej edycji Nocy z Designem to #Zwolnij. Zachęca ono do zatrzymania się i spojrzenia na życie z uważnej perspektywy. Prezentowane na imprezie ekspozycje, produkty i rozwiązania pokażą, że dobre wzornictwo może wywołać radość i poprawić jakość życia. Organizatorzy chcą nam powiedzieć: zatrzymaj się, popatrz, doznaj, odczuj, zacznij żyć w zgodzie z własnym rytmem, oczekiwaniami i potrzebami. Nawiązują więc do projektowania nakierowanego na użytkownika, związanego z konkretnymi potrzebami – odpoczynku, relaksacji, estetyki, wspólnoty rodzinnej, realizacji hobby etc. Chcą zaprezentować dizajn, który służy człowiekowi, dizajn wspierający zrównoważone życie, ekologiczny, mądrze korzystający z dóbr naturalnych, dostarczający radości wynikającej z obcowania z dobrze zaprojektowanymi produktami.

Post Author: ola