Szczecinecki PKS walczy o rynek i szuka kierowców. Włosi „wiszą” milion

Tak jak zapowiedział na jednej z ostatnich sesji Rady Powiatu nowy prezes PKS-u, Eugeniusz Szymonik, spółka podejmuje kolejną walkę o to, by utrzymać się na rynku. Zgodnie z planem wyznaczonym przez kolejnego zarządcę, czas zatrudnić nowych kierowców.

Nowo zatrudnieni pracownicy będą przewozić pasażerów na trasach krajowych i zagranicznych. 

Aby uzupełnić braki etatów na stanowiskach kierowców, mile widziane w spółce będą osoby, posiadające prawo jazdy kategorii D, komunikatywne, a także dyspozycyjne. Jak można przeczytać w ofercie przewoźnik gwarantuje stabilne oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Czy zatrudnienie dodatkowych pracowników pomoże spółce wyjść na prostą?
Przypomnijmy. Plan wyciągnięcia szczecineckiego PKS-u z tarapatów zakłada m.in. zwiększenie liczby kierowców, dostosowanie obecnego taboru do zleceń oraz zmianę podejścia do niektórych linii – zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Eugeniusz Szymonik chciałby np. uruchomić specjalną, konkurencyjną linię Ekspres Koszalin ze Szczecinka do Koszalina. Mają też zostać uruchomione dodatkowe kursy, m.in. na trasie Szczecinek – Barwice czy Borne Sulinowo.

Jeśli zaś chodzi o transport zagraniczny, ma on być on nadal kontynuowany. – Renegocjowaliśmy umowę z Włochami, ale warto by było od nich uciec, ponieważ już mają problemy finansowe. Co istotne, właśnie Euro Lines są dłużni PKS-owi milion zł. Odzyskamy te pieniądze. Będziemy się starać uruchomić nowe kierunki w Niemczech – przekonywał podczas obrad Rady Powiatu nowy prezes

 

Czytaj więcej: TUTAJ

Post Author: ola