Włosi wylądowali w Kalinowie. Turniej Ryder Cup Poland vs Italy

Kalinowe Pola słyną na cały świat. Już w weekend pojawili się tam golfiści z największych włoskich klubów golfowych. A wszystko za sprawą turnieju Ryder Cup Poland vs Italy, który organizuje polsko-włoskie małżeństwo: Ewa Blus oraz Mario Mascioli.

– Pole w Kalinowie jest zachwalane przez zagranicznych graczy. Utrzymywane na bardzo wysokim poziomie. Nasi przyjaciele z Włoch wręcz pokochali to miejsce – mówi pani Ewa.

Mario Mascioli jest pomysłodawcą i organizatorem turnieju, który odbywa się na Kalinowych Polach od 2011 roku. W weekend odbędzie się X – jubileuszowa – edycja międzynarodowej imprezy. – Tę imprezę udało się stworzyć dzięki aprobacie i współpracy przedstawicieli KP. W sezonie letnim Ryder Cup odbywa się w Kalinowie, natomiast jesienią w okolicach Rzymu, na jednych z najlepszych pól golfowych na świecie. Jedenasta edycja odbędzie się na Castel Gondolfo, polu położonym w stary kraterze. Samo miasteczko jest też miejscem letniej rezydencji papieża– dodaje Ewa Blus.

Pani Ewa swojego męża poznała na… lotnisku w Rzymie. Bo Mario Mascioli jest pierwszym dowódcą pilotem Alitalia. Najpierw pokochała jego, a później golfa. Teraz wspiera go w organizacji tej imprezy. – Życie dzielimy pomiędzy Włochy a Polskę. Pochodzę z Zielonej Góry. Po ślubie, odwiedzając moje rodzinne strony, zaczęliśmy szukać pola golfowego w Polsce. Tak się stało, że w 2010 roku, gdy powstały Kalinowe Pola, zdecydowaliśmy się tutaj wybudować dom. Mieszkamy tu od maja do października, następnie wracamy do Włoch – mówi.

Czytaj więcej: TUTAJ

Post Author: ola