Warszawa: Muzyka i Teatr – Włoskiego koncertu Bossa-Jazz i Spektakl „Rio” (15 lipca)

Szczegółowe informacje

 

15 lipca odbędzie się w Nowy Świat Muzyki – Nowy Świat 63, Warszawa- wyjątkowy koncert muzyki włoskiej oraz występ teatralny „Rio”.

 

W programie wydarzenia
—————————————-
Włoska piosenka spotyka jazz – Czas trwania: 50 minut
♪ ♪ ♪ Francesco Chiarini Duo to nastrojowa mieszanka nacechowana intelektem i zmysłowością. W tym włosko-polskim projekcie pragniemy wprowadzić Państwa z pasją w klimat łagodnych, przyjemnych dźwięków i barw muzycznych. Melodie stają się coraz bardziej urokliwe dla Słuchacza, im większe jest jego zaangażowanie oraz percepcja muzyczna.
Lider zespołu Francesco Chiarini mówi, iż powiązań muzyki włoskiej z Brazylią należy szukać tak naprawdę wiele lat wstecz, kiedy to romantyczne pieśni Italii zawierały w swej linii melodycznej cechy samby i stylu bossa nova.

Spektakl teatralny „Rio” – Czas trwania: 50 minut
☼ ☼ ☼ Projekt RIO to spektakl teatralny oparty na dramacie RIO autorstwa Marka Kochana.
Sztuka opowiada historię miłości między bohaterami, którzy boją się okazywać swoje prawdziwe uczucia. To miasto Rio połączy ich losy, sprawi, że odrzucą maski i nie będą bali się stanąć przed sobą nago ze swoimi emocjami. Miejsce akcji to bank-widmo. Scenariusz zmusza widza do głębszej refleksji na temat etycznej poprawności i moralności instytucji bankowych, co jest znamienite w dobie afery Ambergold i jej podobnych.

Zachęcamy do rezerwacji miejsc!
♫ Bilety w cenie 60 zł do nabycia w kawiarni na miejscu oraz portalach e-wejściówki, eBilet, Eventim. ♫

Partnerem koncertu jest Agencja Artystyczna Artista Italiano (www.artistaitaliano.pl).

Francesco Chiarini
————————
Doświadczony włoski gitarzysta oraz wokalista, który wykonał wiele koncertów we Włoszech i w Polsce. Grę na gitarze rozpoczął w wieku 7 lat pod skrzydłami maestro Maurizio Pitacco ze Szkoły Muzycznej w Piacenzy we Włoszech. Wśród najważniejszych osiągnięć scenicznych szczególne znaczenie mają: finał w prestiżowym konkursie jazzowym „Nicola Arigliano” w Lecce, występ w słynnym klubie Rolling Stone w Mediolanie, kilkukrotny udział w festiwalu „Tendenze” w Piacenzy, koncerty na ekskluzywnej riwierze Jeziora Garda oraz nad Adriatykiem. Autorska interpretacja jazzowa utworu L’Italiano, została promowana przez samego Toto Cutugno, gwiazdę muzyki włoskiej. Jest założycielem włosko-polsko-brazylijskiego zespołu, który wydał do tej pory trzy płyty, docenione przez ekspertów, takich jak: Rafał Bryndal, Leonardo Masi, Yujiro Nakajima. Gościnnie jego piosenki były emitowane podczas audycji jazzowych m.in. w Radio Zet Chilli i Radio Lódź. Występuje podczas prestiżowych muzycznych eventów, współpracuje z Włoskim Instytutem Kultury i Włoską Ambasadą.

Andrzej Mikulski
————————
Organista, pianista, klawesynista, improwizator, kompozytor. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Fortepianu, Klawesynu i Organów pod kierunkiem prof. Jarosława Malanowicza oraz Romana Szlaużysa (Fortepian klasyczny- u prof. Hanny Jóźwickiej). Fortepian jazzowy kształcił pod kierunkiem Włodzimierza Pawlika, który również był recenzentem jego pracy magisterskiej. Swą edukacje muzyczną kontynuował jako stypendysta programu Erasmus w Konserwatorium Muzycznym w Lyonie (Francja) pod kierunkiem prof. Yvesa Lafargue (organy), Herve Billaut (fortepian klasyczny), Mario Stancheva (fortepian jazzowy), gdzie również był organistą tytularnym kościele Nativité-de-la-Sainte-Vierge de Villars-les-Dombes. Uczestniczył w kursach mistrzowskich Józefa Serafina, Guy Boveta, Chris Bosserta, Martina Schmedinga oraz Jean Pierre Leguay (kursy improwizacji). „Live Act Masters” – (kursy tworzenia muzyki elektronicznej na żywo).

www.francescochiarini.com
www.artistaitaliano.pl

 
Szczegóły wydarzenia znajdziesz: TUTAJ

Post Author: ola