Wiatr Pustyni – spektakl i warsztaty dla dzieci (18.11). Dzień poświęcony rodzinom oraz dzieciom dwujęzycznym

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na dzień poświęcony rodzinom oraz dzieciom dwujęzycznym, organizowanym przez Comites Polonia i Bottega Italiana. Impreza odbędzie się z okazji przeglądu teatralnego MOST 2017.

Program:

Godz. 15.00: zwiedzanie Stacji Muzeum

Godz. 16.00: spektakl dla dzieci (zalecany wiek : od 4 do 10 lat)

Godz. 17.00: warsztaty dla dzieci oraz kontynuacja wydarzenia poświęconego rodzicom „Rola teatru i aktorstwa w dwujęzyczności”

Z powodów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie obecności na adres segreteria@comitespolonia.pl lub pod numerem telefonu 606 794 866.

Spektakl:

REŻYSERIA / REGIA: KATARZYNA KAZIMIERCZUK

Jest to teatralna adaptacja sufickiej przypowieści pt. „Prząśniczka Fatima i namiot”, opowiadającej o tym, jak pozorne przeciwności losu mogą przyczynić się do rozwoju człowieka.
Spektakl został zrealizowany z wykorzystaniem różnorodnych środków wyrazu i elementów rzemiosła teatralnego: ręcznie wykonanych kostiumów i masek, wzorowanych na tradycyjnym wzornictwie pustynnych plemion Berberów i Tuaregów, granej na żywo tradycyjnej muzyki perskiej, śpiewanych przez aktorów egipskich i tuareskich pieśni, a także lalek i kukieł.
Po spektaklu odbywa się warsztat z dziećmi.


Więcej informacji na temat spektaklu przeznaczonego dla dzieci, znajdą Państwo na stronie: https://mostvarsavia.wordpress.com/2017/09/15/wiatr-pustyni/

Strona FB: https://www.facebook.com/mostvarsavia2016/

Stacja Muzeum, ul. Towarowa, 3. Warszawa.

Post Author: ola